Birimler - Doktorlar  Tıbbi Birimler  Klinikler ve Bölümler  Cerrahi Bölümler  Çocuk Cerrahi Servisi  

Çocuk Cerrahisi Kliniği

 

Tarihçe

Polatlı Devlet Hastanesi Ekim 2015 tarihinden itibaren yeni binasına taşınarak servisimiz Çocuk hastalıkları servisi içerisinde 5 yatakla hizmet vermektedir.

Klinik Uygulamaları

     0-18 Yas arası genel cerrahi ve üroloji (kasık fıtığı ,inmemiş testis,apandist ve diğer sindirim , üriner , üreme sistemi, karın bölgesi organlarına ait doğumsal yada  kazanılmıs cerrah i  sorunları olan  ) hastalarının  gerekli cerrahi muayene ,takip ve ameliyatları yapılmaktadır ,yılda yaklasık 350-400 civarında ameliyat  gerceklestirilmektedir.

     Hergün  hastabası vizit yapılıp hastaların tıbbi durumlarına yönelik olarak tetkik ve  tedavileri planlanmkata ,acil ve diğer servislere istenilmesi halinde  konsültasyon hizmetleri verilmektedir .

Haftada 3 gün(pazartesi,çarsamba,cuma)  poliklinikte ayaktan hastalara hizmet verilmektedir. Diğer 2 gün ise ameliyat günleridir

Cocuk cerrahisi kliniğine ait toplam 5 yatak mevcuttur.Hasta odalarımız tek ve çift  kişilik yataklardan oluşmaktadır.Odalarda hastalarımıza özel televizyon,buzdolabı,banyo,tuvalet,giysi dolabı bulunmaktadır.

 Servisimizde 1 uzman doktor ,cocuk hastalıkları kliniği ile birlikte 10  hemşire,1 servis sekreteri  2 personel  hizmet vermektedir . 

Poliklinik zemin  katta  , yataklı servis  2.katta bulunmaktadır.

 

Doktorlarımız

   

   Op.Dr. Cengiz YİĞİT